Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գերմանիա այցի շրջանակում փետրվարի 13-ին կհանդիպի Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին։ Այդ մասին ասվում է Գերմանիայի դաշնային կառավարության կայքում։
Հանդիպմանը քննարկվելու են երկկողմ հարաբերությունները, տնտեսական, արտաքին քաղաքականության ու անվտանգության հարցեր։
Փաշինյանը Գերմանիա կմեկնի Մյունխենի անվտանգության կոնֆերանսին մասնակցելու, այն կկայանա փետրվարի 14-16-ը։
Նիկոլ Փաշինյանի և Անգելա Մերկելի առաջին հանդիպումը 2018-ի օգոստոսին էր, երբ Մերկելը պատմական այց կատարեց Հայաստան՝ դառնալով ՀՀ այցելած առաջին կանցլերը:

8 Февраль 2020 - 09:35 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в рамках визита в Германию 13 февраля встретится с канцлером Германии Ангелой Меркель. Об этом сообщается на официальном сайте федерального правительства Германии.
Отмечается, что в ходе встречи будут обсуждены двусторонние отношения, экономические вопросы, внешняя политика и политика безопасности.
Пашинян отправится в Германию для участия в Мюнхенской конференции по безопасности, которая состоится 14-16 февраля.
Первая встреча Никола Пашиняна и Ангелы Меркель состоялась в августе 2018 года, когда Меркель совершила исторический визит в Армению, став первым канцлером Германии, посетившим РА.