ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Բելառուս՝ քննարկելու ռազմատեխնիկական գործակցության հարցեր:
Փետրվարի 13-14-ը կայանալիք այցը կիրականացվի Բելառուսի պաշտպանության նախարար, գեներալ-մայոր Վիկտոր Խրենինի հրավերով:
Այցի շրջանակում նախատեսված են հայ-բելառուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական գործակցության հարցերի շուրջ երկու պետության պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների երկկողմ բանակցությունները, ՀՀ և ԲՀ պաշտպանության նախարարությունների 2020-ի երկկողմ գործակցության պլանի հաստատումը:

Делегация во главе с министром обороны Республики Армения Давидом Тонояном с 13 по 14 февраля с официальным визитом посетит Белоруссию. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
В рамках визита, который состоится по приглашению министра обороны Белоруссии, генерал-майора Виктора Хренина, запланированы двусторонние переговоры глав оборонных ведомств двух стран по вопросам армяно-белорусского военного и военно-технического сотрудничества, утверждение плана двустороннего сотрудничества МО Армении и Белоруссии на 2020 год.