Փետրվարի 17-ին մեկնարկել է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը: «Այո»-ի շտաբը ղեկավարում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Ոչ»-ի շտաբ դեռևս ձևավորված չէ: Ինչպես խորհրդարանական, այնպես էլ արտախորհրդարանական ընդդիմադիր կուսակցությունները հայտարարել են, որ չեն մասնակցի հանրաքվեի քարոզարշավին:
ԿԸՀ-ն հայտարարել է, որ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը հանրաքվեի դնելու մասին ԱԺ որոշման դեմ կամ ձեռնպահ քվեարկած պատգամավորների կողմից «Ոչ» քարոզչության կողմ ձևավորելու ժամկետը լրանում է փետրվարի 17-ին:
Ըստ ԿԸՀ-ի՝ սահմանված ժամկետում քարոզչության կողմ չգրանցվելու դեպքում «Ոչ» քարոզչության կողմ կարող է ձևավորել առնվազն 50 քաղաքացուց բաղկացած խումբը: Քաղաքացիների կողմից «Ոչ» քարոզչության կողմ գրանցելու գրությունը ԿԸՀ կարող է ներկայացվել 2020-ի փետրվարի 18-ից:
Ապրիլի 5-ին կայանալիք հանրաքվեինք ընդառաջ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկել է մասնակցել և հաղթել «Այո»-ի քարոզչական բրենդինգի բաց մրցույթում: Առաջին տեղը զբաղեցրած անհատը կամ ընկերությունը կստանա 3 մլն դրամ: Բաց մրցույթի հաղթողին ընտրելու է «Այո»-ի շտաբը:

17 Февраль 2020 - 11:36 AMT
Штаб сторонников конституционных изменений (штаб «Да») возглавляет председатель правления партии «Гражданский договор», министр территориального управления и инфраструктур РА Сурен Папикян. Штаб «Нет» еще не сформирован. Как парламентские, так и внепарламентские оппозиционные партии объявили, что не будут участвовать в кампании референдума.
В ЦИК заявили, что срок формирования штаба «Нет» истекает 17 февраля. В случае, если в установленный срок агитационный фронт «Нет» не будет зарегистрирован, то его сможет сформировать группа граждан, состоящая, как минимум, из 50 человек. Заявление граждан о регистрации штаба «Нет» в ЦИК может быть представлено с 18 февраля.
Агиткампания завершится 3 апреля.
В Армении референдум по конституционным изменениям назначен на 5 апреля. Ранее правящий блок «Мой шаг» заявил о намерении вынести на всенародный референдум законопроект, предусматривающий досрочное сложение полномочий председателя и членов Конституционного суда. «Мой шаг» ввел в обращение законопроект «О внесении изменений в Конституцию Республики Армения», который предусматривает прекращение полномочий председателя и судей Конституционного суда. Изменения в статью 213 Конституции предлагают следующее: «До вступления в силу главы 7 Конституции полномочия председателя и членов Конституционного суда прекращается».