Չինաստանի բժիշկներն Ուհանում կորոնավիրուսով կրկնակի վարակման 195 դեպք են գրանցել: Այդպիսի տվյալներ է հրապարակել Չինաստանի Առողջապահության և հիգիենայի պետկոմիտեն: Թե ինչով են պայմանավորված նման դեպքերը՝ չի նշվում, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Մինչդեռ, ըստ South China Morning Post-ի, փետրվարի 22-ից Ուհանում լրացուցիչ 14-օրյա կարանտին է սահմանվել բոլոր ապաքինվածների համար այն բանից հետո, երբ նրանց մոտ կրկին վարակ է հայտնաբերվել:
2019-nCoV նոր կորոնավիրուսի առաջին բռնկումը գրանցվել է 2019-ի դեկտեմբերին՝ Ուհանում: ԱՀԿ-ն այն միջազգային մասշտաբների արտակարգ վիճակ է հայտարարել՝ բնութագրելով որպես բազմակի օջախներով համաճարակ: Չինաստանից դուրս վարակման դեպքեր են հայտնաբերվել 30 երկրում: Վերջին տվյալներով, Չինաստանում մահացու դեպքերը հասել են գրեթե 2600-ի, ապաքինվել է 25,000 մարդ, վարակվածների ընդհանուր քանակը գերազանցել է 77,000-ը:

24 Февраль 2020 - 14:22 AMT
Медики Китая зарегистрировали 195 случаев повторного заражения новым коронавирусом в Ухане (центральная провинция Хубэй). Такие данные приводятся в опубликованной 24 февраля сводке Госкомитета по вопросам гигиены и здравоохранения КНР.
В документе не уточняется, чем могут быть обусловлены такие случаи, пишет ТАСС.
Между тем, как сообщила газета South China Morning Post, с 22 февраля власти Уханя ввели обязательный дополнительный 14-дневный карантин для всех выздоровевших пациентов после того, как в анализах некоторых из них снова была обнаружена инфекция.
Вспышка нового коронавируса была зафиксирована в Ухане в конце декабря 2019 года. Всемирная организация здравоохранения признала ее чрезвычайной ситуацией международного масштаба, охарактеризовав как эпидемию с многочисленными очагами. За пределами КНР случаи заражения были выявлены в 30 странах. К настоящему моменту число летальных исходов в Китае составило почти 2600, выздоровели около 25 тыс человек, общее число инфицированных превысило 77 тыс.