Չինաստանի ոստիկանները սովորում են, թե ինչպես ձերբակալել կորոնավիրուսով վարակված և գործակցել չցանկացող մարդկանց՝ նրանց գլխին ցանց նետելով, փոխանցում է Sky News-ը:
Հրապարակված կադրերում երևում է, թե ինչպես են զինված ոստիկանները մեքենայից դուրս հրավիրում ենթադրյալ վարակակրին, ով հրաժարվում է ենթարկվել հրահանգներին: Իջնելուց հետո ենթադրյալ վարակակրի գլխին ձկնորսական ցանց են գցում, ապա՝ ձերբակալում:
Հոլովակում ոստիկաններից մի քանիսը SWAT հատուկ ջոկատից են, որոշները կրում են հատուկ պաշտպանիչ արտահագուստ: Գործողությունից հետո ախտահանող միջոցներով տարածքը մաքրվում է:
Վերջին տվյալներով՝ Չինաստանում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը գերազանցել է 2600-ը: Երկրում ընդհանուր առմամբ վարակվել է ավելի քան 77,000 մարդ, ապաքինվել՝ 27,000-ից ավելին:

25 Февраль 2020 - 13:11 AMT
Полиция Китая тренируется для ареста зараженных коронавирусом и не желающих сотрудничать с властями граждан.
Для отлова таких граждан полиция использует сеть, которую набрасывает на головы провинившихся, пишет Sky News.
На опубликованных кадрах видно, как вооруженные полицейские вытаскивают из машины предполагаемого зараженного, который отказывается подчиниться. После этого на него набрасывают рыболовную сеть, а затем арестовывают.
Некоторые из полицейских на кадрах из специального подразделения SWAT, на других видна специальная защитная одежда. После проведения спецоперации участок очищается дезинфицирующими средствами.
По последним данным, число жертв коронавируса в Китае превысило 2600. Более 77,000 человек инфицированы, более 27,000 удалось вылечиться.