Չինաստանում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը գերազանցել է 2600-ը: Ընդհանուր առմամբ վարակվել է ավելի քան 77,000 մարդ, ապաքինվել՝ 27,000-ից ավելին:
Վերջին 24 ժամում Չինաստանում 2019-nCoV տիպի նոր կորոնավիրուսից 71 մարդ է մահացել, ընդհանուր քանակը 2663 է, տեղեկացնում է ՌԲԿ-ն Չինաստանի Առողջապահության ազգային հանձնաժողովի վրա հղումով:
Փետրվարի 24-ին Չինաստանի տարածքում վարակի 508 նոր դեպք է հայտնաբերվել:
Մինչդեռ Ֆրանսիայում բոլոր հիվանդները բուժվել են, հայտարարել է այդ երկրի առողջապահության նախարար Օլիվյե Վերանը, տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ըստ ԱՀԿ-ի՝ Ֆրանսիայում հիվանդության 12 դեպք կար, հիվանդներից մեկը մահացել էր:
«Ֆրանսիայի տարածքում կորոնավիրուսով հիվանդ այլևս չկա… վիրուսն այլևս չի տարածվում: Վերջին հիվանդը, որը հոսպիտալացվել էր Լիոնում, ապաքինվել է: Նա այլևս վարակիչ չէ, ուստի տուն է վերադարձել»,- ասել է Վերանը:
2019-nCoV նոր կորոնավիրուսի առաջին բռնկումը գրանցվել է 2019-ի դեկտեմբերին՝ Ուհանում: ԱՀԿ-ն այն միջազգային մասշտաբի արտակարգ վիճակ է հայտարարել՝ բնութագրելով որպես բազմակի օջախներով համաճարակ: Չինաստանից դուրս վարակման դեպքեր են հայտնաբերվել 30 երկրում:

25 Февраль 2020 - 09:23 AMT
За сутки в Китае из-за коронавируса нового типа погиб 71 человек; общее число жертв достигло отметки 2663 человека. Об этом сообщает Национальная комиссия по здравоохранению КНР.
За 24 февраля на территории Китая было выявлено 508 новых случаев инфицирования. При этом 2589 человек выздоровели и были выписаны из медицинских учреждений, пишет РБК.
В общей сложности излечиться от вируса удалось 27,230 пациентов, а число прошедших обследование по всей стране превысило 641 тыс человек. К настоящему моменту общее число случаев заражения составляет более 77 тыс человек.
Вспышка ранее неизвестного типа коронавируса произошла в конце 2019 года в китайском городе Ухань, провинция Хубэй. Позднее вирус начал распространяться по всей стране, а также за рубежом. К настоящему моменту случаи заболевания зафиксированы в США, Канаде, Германии, Швеции, Австралии, Испании, Южной Корее, Италии, Японии, Финляндии, ОАЭ и других странах.