Armenia Airways ավիաընկերությունը մասնակի կսահմանափակի Իրան թռիչքները, ասվում է ընկերության ֆեյսբուքյան էջում: Պատճառն Իրանում կորոնավիրուսի տարածումն է:
«Թռիչքներն այս շաբաթ կիրականացվեն չորեքշաբթի և ուրբաթ օրը: Այս երկու թռիչքով Հայաստանից դեպի Իրան կարող են փոխադրվել Իրանի քաղաքացիները, իսկ Իրանից Հայաստան՝ ՀՀ քաղաքացիները և Հայաստանի կացության կարգավիճակ ունեցողները: Առաջիկա չվերթների մասին կտեղեկացնենք հաջորդիվ»,- ասվում է գրառման մեջ:
Հայաստանը 2 շաբաթով դադարեցրել է ցամաքային հաղորդակցությունն Իրանի հետ, իսկ օդային հաղորդակցության հանդեպ ոչ ամբողջական սահմանափակումներ կկիրառվեն:
Իրանում կորոնավիրուսից զոհերի թիվը, ըստ ԶԼՄ-ների, հասել է 50-ի: Ղոմում 250 մարդ կարանտինում է: Մահվան նոր ցուցանիշների մասին հրապարակված տվյալները զգալի ավելի շատ են, քան վերջին տվյալները, ըստ որոնց երկրում մահվան 12 դեպք կա, իսկ վարակի՝ 47:

Armenia Airways will be limiting flights to Iran due to a novel coronavirus that is spreading in the Islamic Republic in recent weeks.
The carrier cited the Armenian government's decision to partially restrict flights from the country to Iran as part of preventive measures to counter the virus.
"We would like to inform you that our flights will be operated on Wednesday and Friday this week," the airline said on Monday, February 24 evening.
"With these two flights, Iranian citizens will fly from Armenia to Iran, meanwhile, Armenian citizens and holders of Armenian residency status will fly from Iran to Armenia."