Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Բաքվում հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը նաև Թուրքիայի խնդիրն է, փոխանցում է Moscow-Baku.ru-ն:
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը մեզ համար այնպիսի հարց է, ինչպիսին և Ադրբեջանի: Մեր ցանկությունն է հասնել այնպիսի կարգավորման, որը կերաշխավորի Ադրբեջանի ինքնիշխանությունը և տարածքային ամբողջականությունը»,- ասել է Թուրքիայի նախագահը:
Իլհամ Ալիևն էլ ասել է, թե Ադրբեջանի իշխանությունը և ժողովուրդը մշտապես սատարում են Թուրքիային ու հավելել՝ իրենց միությունը հավերժ է:
Էրդողանը մեկօրյա այցով Բաքվում էր՝ մասնակցելու թուրք-ադրբեջանական ռազմավարական գործակցության բարձր մակարդակով խորհրդի 8-րդ նիստին:

Turkish President Recep Tayyip Erdogan said Tuesday, February 26 that Nagorno Karabakh "is as much Turkey’s issue as it is Azerbaijan's," Anadolu Agency reports.
"It is our greatest desire to resolve the problem of Karabakh on the basis of Azerbaijan's sovereignty and territorial integrity," Erdogan told a joint news conference with his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev.
The Turkish President’s remarks came after the eighth meeting of the High-Level Strategic Cooperation Council, which was established in 2010 to enhance ties at the presidential level.