Վրաստանի կառավարության որոշմամբ Ադրբեջանի հետ սահմանը 2 շաբաթով փակվել է, փոխանցում է Turan.az-ը:
Նման որոշում կայացվել է, երբ փետրվարի 26-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի առաջին դեպքը․ վարակակիրը 50-ամյա տղամարդ է, որը ժամանել Իրանից Ադրբեջանի տարածքով։
Վրաստանի առողջապահության նախարար Եկատերինե Տիկարաձեն հայտարարել է, որ երկրում խուճապ չկա, իրենք ձեռնարկում են միջոցառումներ, որ երկրում համաճարակ չլինի:
Տիկարաձեն նշել է, որ կորոնավիրուսվ վարակված քաղաքացու վիճակը նորմալ է, իսկ երկիրը լիովին պատրաստ է համաճարակի բռնկման դեմ պայքարին:
Ավելի վաղ ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը նշել էր, որ հեռախոսազրույց է ունեցել Տիկարաձեի հետ և տեղեկացել, որ Վրաստանում կորոնավիրուսով հիվանդ պացիենտի հետ շփված 4 անձի մոտ հետազոտության արդյունքում վարակ չի հայտնաբերվել:

27 Февраль 2020 - 08:18 AMT
Грузия на две недели закрывает границу с Азербайджаном. Об этом сообщила на брифинге вечером 26 февраля министр здравоохранения страны Екатерина Тикарадзе.
Такое решение было принято после того, как гражданин Грузии, посетивший Иран, заразился коронавирусом: он вернулся в Грузию через Азербайджан, пишет Turan.
«У нас нет паники, так как мы принимаем все меры, чтобы в Грузии не было эпидемии», — подчеркнула Тикарадзе.
В Грузии 26 февраля был подтвержден первый случай заражения коронавирусом нового типа COVID-2019. Инфицированный – 50-летний гражданин Грузии, который прибыл в Грузию из Ирана через Азербайджан. Мужчина приехал из Азербайджана на маршрутном такси. Он сразу же был доставлен в инфекционную больницу Тбилиси.