Իրանի վերջին խորհրադարանական ընտրություններում Աստանե Աշրաֆիա քաղաքից ընտրված պատգամավոր Մուհամեդ Ալի Ռամազանին մահացել է կորոնավիրուսից։
Մահացած պատգամավորը իրանա-իրաքյան պատերազմի վետերան էր։ Հայտնի չէ, թե որտեղ է նա վարակվել, վերջին օրերին բժիշկները պայքարում էին նրա կայնքի համար, գրում է Haqqin.az-ը՝ Mehr գործակալությանը հղումով։
Իրանում 4 պատգամավոր է վարակվել կորոնավիրուսով, ինչպես նաև երկրի առողջապահության փոխնախարարն ու փոխնախագահը։ Ըստ պաշտոնական տվյալների` Իրանում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 34-ի։

В Иране избранный на последних парламентских выборах от города Астане Ашрафия провинции Гилан депутат Мухаммед Али Рамазани скончался от коронавируса.
Скончавшийся депутат был ветераном ирано-иракской войны. Где депутат заразился коронавирусом не известно, но последние несколько дней врачи усердно боролись за его жизнь, пишет Haqqin.az.
В Иране коронавирусом заразились 4 депутата, замминистра здравоохранения и вице-президент страны.
По состоянию на пятницу с 19 февраля в Иране было зафиксировано 388 случаев заражения коронавирусом, из которых 34 с летальным исходом. При этом выздоровели 73 человека. Ожидается, что минздрав обновит статистику по коронавирусу 29 февраля.