Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցի տաք ջրի համակարգը վերագործարկվել է՝ այդտեղ են տեղավորվել կորոնավիրուսի կասկածանքով մեկուսացված անձինք, ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Ուզում եմ տեղեկացնել, որ երկար ժամանակ չաշխատած և վնասված տաք ջրի համակարգը նույնպես մեր մասնագետները վերանորոգեցին և այն արդեն գործում է։ Մարտի 2-ին կաշխատի ինտերնետը և հավանաբար նաև ներքին հեռուստատեսային ցանցը»,- ասվում է գրառման մեջ:
Ավելի վաղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ կորոնավիրուսի պատճառով մեկուսացվածները «Գոլդեն Փելես» 5 աստղանի հյուրանոցում ապահովված են ամեն ինչով՝ ներառյալ սնունդը:
«Բացառված է նրանց շփումը արտաքին աշխարհի հետ։ Նրանց հետ շփվող անձնակազմի անվտանգությունն ապահովված է: Հյուրանոցում այլ մարդիկ չկան»,- տեղեկացրել էր վարչապետը:
Մարտի 1-ի վաղ առավոտյան Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդացության հաստատված առաջին դեպքն էր գրանցվել։
Պացիենտը ՀՀ 29 տարեկան քաղաքացի է, տղամարդ, ով կնոջ հետ օդանավով ժամանել էր փետրվարի 28-ին` Թեհրանից։ Նա ինքն էր դիմել բժշկի, հիվանդանոց դիմելու պահին ջերմություն ունեցել է, բայց ավելի ուշ այն իջել է։ Նախնական թեստը դրական արդյունք է ցույց տվել, կրկնակի թեստի արդյունքները հայտնի են դարձել Երևանի ժամանակով գիշերը ժամը 03:00-ին։
Կորոնավիրուսով պայմանավորված՝ ՀՀ դպրոցներում գարնանային արձակուրդը նախատեսվածից մի շաբաթ շուտ է մեկնարկել՝ մարտի 2-ից:

2 Март 2020 - 07:29 AMT
В 5-звездочной гостинице «Голден Пэлэс» в армянском курортном городе Цахкадзор изолированы 32 человека по подозрению на коронавирус.
Как сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян, изолированные ни в чем не нуждаются: в гостинице восстановлена система подачи горячей воды, 2 марта будет подключен интернет и кабельное телевидение.
Премьер Армении Никол Пашинян также отметил, что находящиеся в карантине имеют все необходимое, в том числе пищу.
«Их контакт с внешним миром исключен. Безопасность персонала, общающегося с ними, обеспечена. Других людей в отеле нет», – сказал премьер.
В ночь на 1 марта в Армении был зафиксирован первый подтвержденный случай коронавируса. Пациент – 29-летний гражданин Армении, прибывший из Тегерана в страну 28 февраля вместе с женой. Зараженный сам обратился к врачу. Предварительный тест показал заражение коронавирусом. Больной чувствует себя хорошо.