Մարտի 4-ի տվյալներով՝ Չինաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների թիվը հասել է 80,270-ի: Ապաքինվել է 49,856 մարդ, մահացել՝ 2918-ը, հայտնել է այդ երկրի Առողջապահության պետական հանձնաժողովը, գրում է «Վեդոմոստին»:
Ըստ հանձնաժողովի տվյալների՝ Չինաստանում հիվանդների հետ շփում է ունեցել 666,397 մարդ, որոնցից 36,432-ը բժշկական հսկողության տակ է:
Աշխարհում նոր կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է 92,000-ը, ավելի քան 3000 մարդ մահացել է, տեղեկացնում է ՌԲԿ-ն:
Չինաստանի սահմաններից դուրս մահացել է 166 մարդ:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն ավելի վաղ հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի տարածման ամենավտանգավոր օջախներն են Հրվ. Կորեան, Իրանը, Իտալիան և Ճապոնիան, սակայն բոլոր երկրների համար էլ վիրուսի վտանգ կա: Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման մեկ դեպք է հաստատվել:

Количество заболевших коронавирусной инфекцией в Китае достигло 80,270 человек. 49,856 выздоровели, умерли от болезни 2918 человек. Об этом сообщает госкомиссия КНР по здравоохранению.
За последние сутки в Китае от COVID-19 умерли 38 человек, заболели 119, вылечились 2652 человека. По данным комиссии, контакты с заболевшими в Китае имели 666,397 человек, из них 36,432 находятся под медицинским наблюдением, пишут «Ведомости».
На 4 марта случаи заражения выявили в 72 странах, за пределами Китая число заболевших превысило 10,500, свыше 160 человек умерли.