Կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար Բեթղեհեմում կփակվի Սուրբծննդյան տաճարը, հայտնել են Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունից:
Պաղեստինում դեռևս կորոնավիրուսի դեպք գրանցված չէ:
Որոշումը կայացվել է Մերձավոր Արևելքում կորոնավիրուսի տարածման պատճառով, փոխանցում է ՌԲԿ-ն: Տեղական իշխանությունները կոչ են արել քաղաքում և հարակից բնակավայրերում չեղարկել բոլոր զանգվածային միջոցառումները:
Փակ են ուսումնական հաստատությունները և կրոնական շինությունները: Արտակարգ միջոցառումները կտևեն 14 օր:
Սուրբծննդյան տաճարն աշխարհի ամենահին եկեղեցիներից է, կառուցվել է 330-ականներին, ըստ ավանդության՝ այն կառուցված է Հիսուս Քրիստոսի ծննդյան վայրում:

Bethlehem's Church of the Nativity, built on the site that Christians believe was the birthplace of Jesus, was closed on Thursday, March 5 after the first Palestinian cases of the deadly coronavirus were discovered, AFP reports.
Asbed Balian, senior cleric of the Armenian church at the Church of the Nativity, said infected visitors had entered the site.
"People affected by corona visited the church," he told AFP.
The Palestinian government announced a month-long state of emergency late Thursday after the seven cases were identified.
Palestinian Prime Minister Mohammed Shtayyeh made a special broadcast late Thursday to announce the 30-day lockdown, saying the measures were essential to contain the disease.