Վրաստանում կորոնավիրուսով հիվանդության 8 նոր դեպք է գրանցվել. այդպիսով, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 23-ի: Այդ տվյալները հրապարակվել են երկրի Կառավարության կորոնավիրուսի տարածմանն ու կանխարգելմանն առնչվող հատուկ կայքում:
Առաջին անգամ Վրաստանում վարակը հայտնաբերվել է երեխայի մոտ, լրագրողներին հայտնել է Թբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոցի տնօրեն Թենգիզ Ցերցվաձեն: Նա 12 տարեկան է: Նոր հաստատված 8 դեպքից 5-ը նույն ընտանիքի անդամներ են, այդ թվում՝ վարակված երեխան, տեղեկացնում է Intefax-ը՝ վրացական ԶԼՄ-ներին հղումով:
Կարանտինում գտնվում է 126 մարդ, իսկ հիվանդանոցներում բժիշկների հսկողության տակ են 46-ը:
Վրաստանի կառավարությունը հատուկ չվերթով Իտալիայից, որտեղ կորոնավիրուսից մահացության ամենաբարձր ցուցանիշն է Եվրոպայում, տարհանել է 156 քաղաքացու:
Վրաստանում մարտի 2-ից 2 շաբաթավ փակվել են դպրոցներն ու մանկապարտեզները: Վիրուսի տարածումը կանխելու համար խորհուրդ է տրվել չեղարկել զանգվածային միջոցառումները:

Georgia has eight new confirmed cases of COVID-19 increasing the total number of infected individuals to 23, Agenda.ge reports.
Head of Tbilisi Infectious Disease Hospital Tengiz Tsertsvadze that the new cases are again connected with Italy. In particular, all of the eight infected individuals had contact with those who tested positive for the coronavirus earlier.
On Tuesday, March 10, Georgia evacuated 156 citizens from Italy via a charter flight by Georgian Airways as the Italian government has placed the entire country under lockdown.
Amid the new coronavirus outbreak Georgia has suspended direct air traffic with China, Iran and Italy, which are currently the largest centres of the outbreak.