Մարտի վերջին Երևանում նախատեսված ArmHiTec-2020 սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների երրորդ միջազգային ցուցահանդեսը հետաձգվել է կորոնավիրուսի պատճառով:
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանն ասել է, որ ցուցահանդեսը հետաձգվել է մինչև աշուն, գրում է Aysor.am-ը:
ArmHiTec-2020-ը պետք է կայանար մարտի 26-28-ը։
ՀՀ-ում մարտի 12-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի 4 դեպք կա, հիվանդներից միայն մեկն ունի գանգատներ, բուժում է ստանում: Երեք նոր վարակակիրը վերադարձել են Իտալիայից. նրանցից երկուսը ՀՀ քաղաքացի են, մեկը՝ Իտալիայի: Հայստանում կորոնավիրուսով 3 նոր վարակակրի հետ շփված 57 մարդ մեկուսացվել է:

ArmHiTec-2020, the third edition of an international arms and defense technology has been postponed because of the coronavirus.
The event was scheduled for March 26-28 in Yerevan, the capital of Armenia.
Head of Defense Ministry’s public relations department Gevorg Altunyan told Aysor.am that the exhibition has been postponed till fall.
Armenia has so far reported six cases of coronavirus, who are all hospitalized in Nork Republican Infectious Clinical Hospital. More than 80 people who had been in close contact with the patients have been isolated in a five-star hotel in the ski resort town of Tsaghkadzor.