Կորոնավիրուսով պայմանավորված՝ «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցը վերապրոֆիլավորվել է և այսուհետ սպասարկելու է միայն կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով և հաստատված պացիենտներին, հայտնում է Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
«Բոլոր այլ ինֆեկցիոն հիվանդություններով պայմանավորված պացիենտները տեղափոխվել են այլ հիվանդանոցներ»,- գրել է նա:
ԱՆ խոսնակը հորդորել է չխոչընդոտել հիվանդանոցի բնականոն աշխատանքը, մտածել սեփական անվտանգության մասին, հիվանդանոցի շուրջը չիրականացնել նկարահանումներ` հարգելով քաղաքացիների անձնական և բժշկական գաղտնիքի իրավունքը:

13 Март 2020 - 14:37 AMT
В связи со сложившейся ситуацией инфекционная больница Норка в Ереване перепрофилирована и теперь будет обслуживать только пациентов с коронавирусом и подозрением на заражение. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Минздрава РА Алина Никогосян.
«Пациенты со всеми другими инфекционными заболеваниями переведены в другие больницы», – говорится в сообщении.
В Минздраве призвали «не препятствовать нормальной работе больницы, думать о собственной безопасности, не проводить съемок вокруг больницы, уважая право граждан на личную и медицинскую конфиденциальность».