Հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման միջոցառումների անհրաժեշտությունը՝ առնվազն մինչև մարտի 23-ը փակ կլինեն ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ենթակայությամբ գործող թատերական և համերգային կազմակերպությունները՝ թատրոնները, համերգասրահները, ինչպես նաև թանգարանները և գրադարանները։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը՝ հավելելով, որ հետագա կանխարգելիչ միջոցառումների և կազմակերպությունների գործունեության վերաբերյալ ինքը լրացուցիչ տեղեկատվություն կտա:
ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 15-ի: Ավելի վաղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հորդորել էին խուսափել զանգվածային միջոցառումների մասնակցելուց:

В Армении театры, концертные залы, музеи и библиотеки будут закрыты до 23 марта. Об этом написал на своей странице в Facebook министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян.
«С учетом необходимости принятия мер по предотвращению распространения коронавируса как минимум до 23 марта будут закрыты и театральные, концертные организации, находящиеся под ведомством Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении – театры, концертные залы, а также музеи и библиотеки. Информация о дальнейших превентивных мерах и деятельности организаций будет предоставлена дополнительно», – заявил министр.
В настоящее время в Армении выявлено 15 случаев заболевания коронавирусом. У одного из пациентов – пневмония. Около 200 человек находятся в карантине.