«Արմենիա» ավիաընկերությունը չեղարկել է իր՝ Երևան-Թել-Ավիվ և Երևան-Լիոն չվերթները, Ryanair-ը՝ Երևան-Միլան, Երևան-Հռոմ ուղղությունները, մյուս ավիաըներությունները՝ Qatar Airways-ը, Fly Dubai-ը, Pegas Fly-ն, Belavia -ն նախատեսում են չեղարկել որոշ չվերթեր, PanARMENIAN.Net-ին ասաց «Զվարթնոց» օդանավակայանի հանրային կապերի պատասխանատու Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
«Չվերթերի մի մասը չեղարկած ավիաընկերությունները կարող են շաբաթական որոշներն իրականացնել, որոշները` ոչ»,- մանրամասնեց Հովհաննիսյանը:
Մարտի 13-ին ՀՀ-ն և Վրաստանը երկկողմանի դադարեցրել էին քաղաքացիների միջև տեղաշարժը: ՀՀ-ում կորոնավիրուսի հաստատված 15 դեպք կա: ԱՆ-ն հորդորում է խուսափել հանրային վայրերում գտնվելուց , նվազեցնել շփումները:

Авиакомпания Armenia отменила рейсы Ереван-Тель-Авив и Ереван-Лион, Ryanair отменила Ереван-Милан и Ереван-Рим, другие авиакомпании – Qatar Airways, Fly Dubai, Pegas Fly и «Белавиа» – планируют отменить некоторые рейсы в столицу Армении. Об этом PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь ереванского аэропорта «Звартноц» Сатеник Ованнисян.
Отменены не все рейсы.
«Авиакомпании, которые отменили некоторые свои рейсы, могут выполнять несколько рейсов в неделю», – отметила она.
С 14 марта Армения и Грузия по взаимному согласию приостановили передвижение граждан. В настоящее время в Армении выявлено 15 случаев заболевания коронавирусом, 9 из которых приходятся на Эчмиадзин. У одного из пациентов – пневмония. Около 200 человек находятся в карантине.