Հայաստանի օդային երթևեկության կարգավարներն ինքնամեկուսացել են կորոնավիրուսից:
Մասնավորապես, ինքնամեկուսացել է «Հայաէրոնավիգացիա» ՓԲ ընկերության անձնակազմը, որը պատասխանատու է ՀՀ տարածքում և ՀՀ երկու միջազգային օդանավակայանում անվտանգ օդային երթևեկության կազմակերպման համար:
Կորոնավիրուսով վարակման վտանգի պատճառով աշխատակիցներն ինքնամեկուսացվել են ընկերության վարչական շենքում:
Որոշումը կայացվել է համատեղ՝ Առողջապահության նախարարության, Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի և «Հայաէրոնավիգացիա» ՓԲԸ-ի ղեկավարության կողմից։ Հարկադիր նախազգուշական միջոցներ են ձեռնարկվել Էջմիածնում ընկերության աշխատակցի կորոնավիրուսով վարակման փաստի բացահայտման կապակցությամբ:
Երկրի օդային երթևեկության շարունակական սպասարկումն ապահովելու համար շենքում ներկա պահին գտնվում են ընկերության ղեկավարությունը՝ գլխավոր տնօրեն Արթուր Գասպարյանի գլխավորությամբ, ավիակարգավարների, ինժեներատեխնիկական մասնագետների անհրաժեշտ նվազագույն 75- հոգանոց անձնակազմը:
Ընկերության ղեկավարությունը հրատապ կազմակերպել և ձեռնարկել է բոլոր անհրաժեշտ միջոցները` կարանտինի տակ գտնվող անձնակազմի շարունակական աշխատանքը և հանգստը, ի սկզբանե 14 օր տևողությամբ, ապահովելու համար։
«Զվարթնոց» օդանավակայանի տարածքում գտնվող ընկերության վարչական շենքը ոչ ոք չի կարող մուտք գործել, ինչպես նաև լքել այն:
Այս որոշումը կապահովի անխափան օդային երթևեկությունը Հայաստանի օդային տարածքում, ինչպես նաև երկրի երկու միջազգային օդանավակայանում:
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասավ 20-ի: Հայաստանում կորոնավիրուսի կասկածով մոտ 200 մարդ է մեկուսացված։

Air traffic controllers of Armenia have opted to self-isolate amid the spread of the novel coronavirus in the country, after it was revealed that one of their colleagues has contracted the disease in Echmiadzin, a town where most cases were registered.
The employees of Armenia Air Traffic Services are responsible for the organization of safe air traffic throughout the country.
Given the risk of infection, the employees have isolated themselves in the company's administrative building.
In order to provide continuous air traffic services, a 75-strong staff of air traffic controllers and engineering specialists, as well as General Director Arur Gasparyan, are currently self-quarantined.
The number of coronavirus cases in Armenia climbed for the third time on Saturday, March 14, when the total number of infections reached 20.
The new cases, like around a dozen others before them, had already been isolated due to having been exposed to a person carrying the virus.
Also, the first person to have brought the virus to Armenia has tested negative and will be discharged after retest.