Իտալիայում կորոնավիրուսից վերականգնվող մարդկանց թիվն ավելացել է մեկ երրորդով, հայտարարել է քաղաքացական պաշտանության ծառայության ղեկավար Անջելո Բորրելլին:
Նա հայտնել է, որ մարտի 14-ին վերականգնվել է 527 մարդ, նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 1966-ի, փոխանցում է Ռիա Նովոստին:
Բորրելլին նաև հայտնել է, որ մեկ օրվա ընթացքում մահացել է 175 մարդ, նախօրերին այդ թիվը 250 էր: Այսպիսով այդ ցուցանիշը մարտի 14-ի համեմատ նվազել է 30%-ով:
Նշվում է, որ Իտալիայում մեկ օրում վարակակիրների թիվը հասել է մոտ 3500-ի, այժմ ամբողջ երկրում մոտ 21,100 վարակված կա:
Իտալիան համարվում է Եվրոպայում կորոնավիրուսի տարածման օջախը, ամբողջ տարածքում կարանտին է հայտարարված: Երկրում չեն իրականացվում հանրային միջոցառումներ, խիստ սահմանափակված է տեղաշարժը, Իտալիան փակ է զբոսաշրջիկների համար:

15 Март 2020 - 12:24 AMT
Число выздоровевших от коронавируса в Италии за сутки выросло на треть. Об этом заявил глава Службы гражданской обороны страны Анджело Боррелли.
«Сегодня у нас 527 выздоровевших, всего их стало 1966», – сказал он на брифинге, пишет РИА Новости.
Боррелли также сообщил, что умерли 175 человек за сутки. Накануне их число составляло 250. Таким образом, показатель снизился на 30% по сравнению со вчерашним днем.
Число случаев заразившихся в Италии за сутки увеличилось почти на 3.5 тысячи – теперь их насчитывается 21.1 тысячи человек, включая выздоровевших.
В Италии закрыты все школы и другие учебные заведения, кинозалы, театры, музеи, спортивные сооружения, дискотеки, бары. Власти запретили массовые мероприятия и закрыли въезд для туристов. Премьер-министр Джузеппе Конте обобщил суть принятых мер одной фразой, которая должна отныне стать девизом для итальянцев: «Я остаюсь дома».