Հայաստանում կորոնավիրուսի կանխարգելման շրջանակում հավելյալ միջոցներ ձեռնարկելու կարիք կա, Կառավարությունը մարտի 16-ին կքննարկի ՀՀ որոշ հատվածներում, անհրաժեշտության դեպքում, արտակարգ դրություն հայտարարելու հնարավորությունը, ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում:
Վարչապետը նշել է, որ եթե առաջիկայում հանարքվեն և համաճարակային իրավիճակը հակասեն իրար, դրա վերաբերյալ ևս որոշում կկայացվի: Ըստ Փաշինյանի` ՀՀ-ում այս պահին ռիսկային գոտում գտնվող երկու պացիենտ կա՝ 67 և 71 տարեկան, սակայն նրանց ինքնազգացողությունը շատ լավ է:
Նրա խոսքով՝ գրանցված 28 դեպքից 18-ն էջմիածնի հետ են կապված, վարակվածներից 2-ը միայն ջերմություն ունեն:

Правительство Армении 16 марта обсудит возможность объявления чрезвычайного положения в некоторых районах страны в связи с коронавирусом. Об этом заявил премьер-министр республики Никол Пашинян.
По его словам, в сложившейся ситуации нужно предпринять дополнительные меры.
Пашинян сообщил, что 15 марта с 23:00 выезды из Эчмиадзина будут частично перекрыты. Так, из 27 выездов из города доступны будут только 3, где будут установлены пункты полиции и медиков, чтобы измерять температуру выезжающих из города.
Количество подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 28, 18 из которых связаны с Эчмиадзином. Один из пациентов – первый, выздоровел. Таким образом, сейчас в стране известно о 27 зараженных, в зоне риска находятся два пациента в возрасте 71 и 67 лет. Более 300 человек изолированы.