Մարտի 16-ի ժամը 08:00-ի դրությամբ, ՀՀ-ում կորոնավիրուսի ևս 2 հաստատված դեպք կա, որոնցից մեկը փոխկապակցված է «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված է, տեղեկացնում է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։ Մյուսը փոխկապակցված է երեկոյան հաստատված 2 դեպքի հետ
։ «Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 30 դեպք, որոնցից 1-ը՝ առողջացած», – նշել է նա։ Իր հերթին` վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ Կառավարությունում սկսվում է արատակարգ դրություն հայտարարելու հարցի քննարկումը։
Բացի այդ, նա տեղեկացրել է, որ վերջին հաստատված հիվանդներից մեկն արտադրական ձեռնարկություններից մեկի աշխատող է։ Նրա շփման շրջանակը մեկուսացվում է։ Նա նշել է, որ հայտարարվելու դեպքում արտակարգ դրություն մեծ անհարմարություններ չի առաջացնի բնակչության համար։
Փաշինյանը նաև տեղեկացրել է, որ նրա ու իր ընտանիքի անդամների մոտ կորոնավիրուսի առկայության կրկնակի թեստերը ևս բացասական են եղել։

Armenia has reported a total of 30 infections with the novel coronavirus as of Monday, March 16 morning. Health Minister Arsen Torosyan said both cases have been in contact with previously infected people.
Prime Minister Nikol Pashinyan said, meanwhile, that the government has started discussions on declaring a state of emergency in the country. He said that if approved, the state of emergency will not cause much inconvenience to the population.
Torosyan had earlier revealed that Armenia’s first confirmed patient has tested negative for the second time and will be discharged shortly.