Wizz Air ավիաընկերության մարտի 20-ին կայանալիք Վիլնյուս-Երևան առաջին ուղիղ չվերթը հետաձգվել է անորոշ ժամանակով։ Այդ մասին ասվում է Լիտվայում, Լատվիայում և Էստոնիայում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում։
Որոշումը կայացվել է կորոնավիրուսի տարածման պատճառով։ Wizz Air-ը հայտարարել է, որ բոլոր թռիչքները Լիտվա և Լիտվայից այլ ուղղություններ, այդ թվում՝ Երևան, մարտի 17-ից չեղարկվում են։
Եթե տոմսերը գնվել են անմիջապես ավիաընկերության կայքից կամ բջջային հավելվածով, ապա գումարի 120 տոկոսն ինքնաբերաբեր կվերադարձվի Wizz Air-ի իրենց հաշվեհամարին։ Այդ գումարը հնարավոր կլինի օգտագործել ավիատոմսեր գնելու համար 24 ամսվա ընթացքում։
Ուղևորներն անհատական նամակներ կստանան այն տեղեկատվությամբ, թե ինչ պետք է անել, որպեսզի գումարը վերադարձվի բանկային հաշվեհամարին։ Այդ դեպքում նրանք կստանան գումարի 100 տոկոսը։

Лоукостер Wizz Air отложил на неопределенный срок первый рейс Вильнюс-Ереван, запланированный на 20 марта. Об этом говорится на странице посольства Армении в Литве, Латвии и Эстонии в Facebook.
Решение было принято из-за распространения коронавируса. Wizz Air объявила, что все рейсы из Литвы и Литвы пп разным направлениям, включая Ереван, будут отменены с 17 марта.
Если билеты были приобретены непосредственно с веб-сайта авиакомпании или с мобильного приложения, 120% стоимости будут автоматически возвращены на счет пользователя в Wizz Air. Деньги могут быть использованы для покупки авиабилетов в течение 24 месяцев.
Пассажиры получат письма с указанием того, что необходимо сделать, чтобы вернуть деньги на банковский счет. В этом случае они получат 100% суммы.