Մեկ օրվա ընթացքում Իրանում կորոնավիրուսից 129 մարդ է մահացել, երկրում վարակակիրների ընդհանուր թիվը հասել է մոտ 14,991-ի: Ընդհանուր առմամաբ՝ մահացել է 853 մարդ, առողջացել՝ 530:
Մարտի 16-ի դրությամբ՝ 24 ժամում երկրում արձանագրվել է 1053 դեպք: Ըստ AlJazeera-ի՝ Իրանում ներկա և նախկին 12 պաշտոնյա, քաղաքական գործիչ է մահացել կորոնավիրուսից, ևս 13-ը վարակված են:
Չնայած Իրանում փետրվարի 19-ից վարակակիրների թիվն աճում է, երկրի նախագահ Հասան Ռոուհանին բացառել է համապետական կարանտինը և հայտնել, որ իշխանությունն աշխատում է երկրի սահմանները բաց պահելու համար:
Իրանը շարունակում է կորոնավիրուսի տարածվածությամբ և մահերի թվով ամբողջ աշխարհում երրորդ երկիրը մնալ՝ Չինաստանից և Իտալիայից հետո:

16 Март 2020 - 13:40 AMT
Число жертв коронавируса в Иране за сутки выросло на рекордный для страны показатель в 129 человек и составило 853 человека.
Общее число заболевших коронавирусом в Иране составляет почти 15,000 человек, за сутки выявили 1000 новых случаев. По данным иранских СМИ, вылечились от COVID-19 почти 5000 человек из этих 15000, пишет «Интерфакс».
В министерстве здравоохранения страны отметили, что единственный способ бороться с коронавирусом – не выходить из дома без необходимости.
Иран занимает третье место в мире после Италии и Китая по числу заболевших коронавирусом и по числу умерших от него. СМИ сообщают, что вирусом заразились и многие иранские высокопоставленные лица, например, один из советников верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи.