ՀՀ-ում կորոնավիրրուսի ևս 15 հաստատված դեպք կա, որոնցից ոմանք արդեն իսկ մեկուսացված են եղել, իսկ մյուսների շփման շրջանակը պարզվում է, հայտարարել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 45 դեպք, որոնցից 1-ը՝ առողջացած»,- նշել է նա։
Իր հերթին, ԱՆ մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը տեղեկացրել է, որ մարտի 16-ի ժամը 22:00-ի դրությամբ, Հայաստանում իրականացվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 694 հետազոտություն, որից 45-ը՝ դրական արդյունքով։ Նորք ինֆեկցիոն հիվանդանոցում այս պահին հոսպիտալացված է 87 հիվանդ:
Մարտի 16-ի երեկոյան հաստատված կորոնավիրուսի 15 նոր դեպքից 5-ն Էջմիածնից են, ԱԺ-ում ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` արտակարգ դրության հայտարարմանը հետևած նիստի ընթացքում։
Առողջապահության Նախարարությունում գործում է շուրջօրյա «թեժ գիծ» ծառայություն 8003 և «օպերատիվ զանգերի կենտրոն» 060838300 հեռախոսահամարներով:

В Армении выявлено 15 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщил министр здравоохранения республики Арсен Торосян.
Таким образом, число случаев заболевания в стране достигло 45. Часть новых случаев – из числа изолированных ранее лиц, круг общения остальных пациентов выясняется.
«В сумме у нас есть 45 подтвержденных случаев, 1 из которых выздоровел», – отметил министр.
По сообщению пресс-службы Минздрава, в стране было проведено 694 теста на коронавирус, в инфекционной больнице «Норк» госпитализированы 87 пациентов.
Ранее премьер-министр Никол Пашинян заявил, что на данный момент в изоляции находятся 310 граждан. Еще около 400 граждан могут быть помещены на карантин. С 16 марта в Армении введено чрезвычайное положение, оно продлится до 14 апреля.