Կրասնոդարի երկրամասում մարտի 19-ին կորոնավիրուսով հոսպիտալացված 2 հիվանդից մեկը ՌԴ է ժամանել Հայաստանից։ Նա մոտ 25 տարեկան երիտասարդ է, որն այժմ գտնվում է Սոչիի հիվանդանոցում՝ մեկուսացված հիվանդասենյակում, տեղեկացնում է ՌԲԿ-ն։
«Այդ մարդը ժամանել է Հայաստանից։ Նրա և մյուս հիվանդի շփման շրջանակը Կրասնոդարի երկրամասում հայտնի է։ Բոլորրը, ում հետ նրանք շփվել են, այժմ մեկուսացված են և բժիշկների հսկողության տակ են»,- ասել են օպերատիվ շտաբում:
Հիվանդներից մեկը վարակվել է կորոնավիրուսով Կուրշավելում, իսկ հայաստանցի երիտասարդը շփում է ունեցել կորոնավիրուսով վարակված հարազատի հետ։
Ընդհանուր առմամբ, Կրասնոդարի երկրամասում կորոնավիրուսով 19 հիվանդ կա։ Որոշվել է արտերկրից Ռուսաստան ժամանող բոլոր մարդկանց պահել 14 օր կարանտինում:

A citizen who arrived in Krasnodar, Russia from Armenia has coronavirus and is receiving inpatient treatment at a Sochi hospital, according to the regional operational headquarters for the fight against coronavirus,
Health authorities said the circle of contacts of the patient in the territory of Krasnodar has already been identified, and everyone who has been exposed to the person carrying the virus has been isolated.
According to Interfax, the person is under the age of 25 and contacted the virus from a relative infected with the disaeas.
The number of confirmed coronavirus cases in Armenia has grown by 14 overnight to reach 136 as of Friday, March 20 morning․