Մարտի 20-ին կայանալու է Wizz Air ավիաընկերության պլանավորված առաջին չվերթը Վիեննա- Երևան-Վիեննա ուղղությամբ: «Վիեննա-Շվեխատ» օդանավակայանից չվերթը կմեկնարկի Վիեննայի ժամանակով ժամը 13:55-ին և Երևան կժամանի տեղական ժամանակով 20:25-ին, տեղեկացնում են ՀՀ քաղավիացիայից։
«Տոմսերի առկայության վերաբերյալ խնդրում ենք կապ հաստատել ավիաընկերության հետ (կայքէջ, կամ ավիաընկերության բջջային հավելվածով)»,- ասվում է գրառման մեջ։
Համաձայն ՀՀ կառավարության որոշմամբ սահմանված ցանկի` ներքոնշյալ 16 պետությունից ժամանող օտարերկրացիների մուտքն արգելվում է Հայաստանի Հանրապետություն։
1. Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն
2. Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
3. Հարավային Կորեա
4. Ճապոնիա
5. Իտալիա
6. Իսպանիա
7. Ֆրանսիա
8. Գերմանիա
9. Շվեյցարիա
10. Դանիա
11. Ավստրիա
12. Բելգիա
13. Նորվեգիա
14. Շվեդիա
15. Նիդերլանդներ
16. Միացյալ Թագավորություն
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 20-ի դրությամբ երկրում վարակի 136 հաստատված դեպք կա, մեկն առողջացել է:

Wizz Air will make its maiden flight from Armenia on Friday, March 20 when the carrier launches its Yerevan–Vienna route at 8:25 pm local time (GMT+4), the Civil Aviation Committee said in a Facebook post.
Austria is among the 16 countries whose citizens are banned to visit Armenia, according to a decision by the Commandant's Office in a bid to curb the spread of the novel coronavirus.
In particular, citizens of China, Iran, South Korea, Japan, Italy, Spain, France, Germany, Switzerland, Denmark, Austria, Belgium, Norway, Sweden, The Netherlands and the United Kingdom will be unable to visit Armenia for now.