Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մարտի 21-ի երեկոյի տվյալներով, ավելացել է 4-ով` հասնելով 49-ի: Այս մասին ասվում է կառավարության կողմից ստեղծված մշտադիտարկման հատուկ կայքէջում:
Կարանտինում է մնում մոտ 2000 մարդ, բժիշկների հսկողության տակ է 259 մարդ։
Մարտի 21-ի դրությամբ Ռուսաստանում նոր կորոնավիրուսով վարակման 53 նոր դեպք է գրանցվել։ Այդ մասին հայտնել է Կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Այդպիսով ՌԴ-ում հաստատված դեպքերի հանրագումարը հասել է 306-ի։ 16 մարդ ապաքինվել է։
Իրանում մարտի 21-ի դրությամբ COVID-19-ից մեկ օրում 123 մարդ է մահացել։ Այդ մասին հայտնել է Իրանի առողջապահության նախարար Ալի Ռեզա Վահաբզադեն։ Վերջին շաբաթվա մեջ առաջին անգամ մահացածների քանակը ոչ թե ավելացել է, այլ պակասել։ Զոհերի ընդհանուր թիվը համաճարակի բռնկումից ի վեր հասել է 1556-ի։ Վարակվածների թիվը հասել է 20,610-ի։
Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակի հաստատված դեպքերը մեկ օրում ավելացել են 311-ով։ Այդ մասին հայտարարել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջան։ Ընդհանուր առմամբ, վարակվածների քանակը հասել է 670-ի։ Մահվան 9 դեպք է գրանցվել։ Թեստավորում է անցել 3656 մարդ։
Ադրբեջանում մարտի 21- դրությամբ կորոնավիրուս է ախտորոշվել ևս 9 անձի մոտ։ Այդպիսով, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 53-ի, որից 6-ն ապաքինվել է, 1-ը՝ մահացել։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: ՀՀ-ում մարտի 21-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված 160 դեպք կա, մեկն ապաքինվել է։

21 Март 2020 - 16:48 AMT
В Грузии 21 марта число заразившихся коронавирусом достигло 49 человек, один из них выздоровел. Как сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания, который был создан правительством страны, в режиме карантина находится 1261 гражданин, под наблюдением – 211.
Не менее 123 человек за сутки стали жертвами коронавируса в Иране, общее число скончавшихся в результате заболевания в стране достигло 1556 человек, сообщил советник министра здравоохранения Ирана Али Реза Вахабзаде. Всего в стране зарегистрировано 20,610 случаев заболевания.
За последние сутки в России зарегистрировано 53 новых случая заболевания коронавирусом, сообщил оперативный штаб. Общее число инфицированных выросло до 306, выздоровевших – 16.
Число выявленных в Турции зараженных коронавирусом возросло за сутки почти вдвое и достигло 670, число умерших увеличилось до 9.
Общее число зараженных коронавирусом в Азербайджане составило 53 человека, за сутки к числу инфицированных добавились 9 человек. 10 пациентов выздоровели. Один человек умер.
В Армении, по состоянию на утро 21 марта, выявлено 160 случаев заражения коронавирусом, один из пациентов выздоровел. В стране с 16 марта объявлено чрезвычайное положение, которое продлится до 14 апреля.