Հայաստանում առողջացել է կորոնավիրուսով վարակված երկրորդ պացիենտը, հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Այսօր դուրս ենք գրում մեր երկրորդ առողջացած պացիենտին, նրա մոտ հետազոտությունը ցույց է տվել վիրուսի բացակայություն, ինչպես նաև՝ նրա մորը, ում հետ նա ապրել է 21 օր նույն սենյակում և, չնայած դրան, այդպես էլ չի վարակվել վիրուսով կամ վարակվել և շուտ լավացել է: Ամեն դեպքում` նրա բոլոր հետազոտությունները մինչ օրս բացասական են եղել»,- հայտնել է նա:
Նախարարը մյուս քաղաքացիներին կոչ է արել պահպանել անձնական պաշտպանության բոլոր միջոցները և արտակարգ դրության կանոնները:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 21-ի առավոտվա դրությամբ երկրում վարակի 160 հաստատված դեպք կա:

21 Март 2020 - 17:36 AMT
В Армении зарегистрирован еще один случай выздоровления в числе зараженных коронавирусом пациентов. Об этом сообщил министр здравоохранения РА Арсен Торосян.
Таким образом, в стране уже выздоровели уже 2 зараженных. Министр отметил, что второй выздоровевший пациент 21 марта будет выписан, его тест на коронавирус показал отрицательный результат.
Вместе с пациентом будет выписана также его мать, которая 21 день прожила с ним в одном помещении, но так и не заразилась или, как предполагает министр, могла заразиться, но быстро поправиться. В любом случае, как отмечается, все исследования на сегодняшний день показывали у нее отрицательный результат на наличие коронавируса.
В Армении, по состоянию на 21 марта, выявлено 160 случаев заражения коронавирусом, активных кейсов – 158. В стране с 16 марта объявлено чрезвычайное положение, которое продлится до 14 апреля.