Վրաստանի Մառնեուլի և Բոլնիսի շրջաններում կարանտինի խիստ միջոցներ են ձեռնարկվում։ Վարչապետ Գեորգի Գախարիան հայտարարել է, որ ելքն ու մուտքն այդ շրջաններ արգելվում է, քանի որ այնտեղ կորոնավիրուսի ներքին տարածում է սկսվում։
Մառնեուլի և Բոլնիսի շրջան ռազմատեխնիկա է մտնում, ինչպես նաև վրաններով և հատուկ տեխնիկայով բեռնված բեռնատարներ, տեղեկացնում է Sputnik Գրուզիան։
Խիստ միջոցներ են ձեռնարկվում, քանի որ կորոնավիրուսի հաստատված դեպք է գրանցվել Մառնեուլիի բնակիչ մի 67-ամյա կնոջ մոտ, որը մի քանի օր առաջ ներկա է գտնվել մոր հոգեհանգստի արարողությանը, որտեղ մի քանի տասնյակ մարդ է եղել։ Դեռևս պարզ չէ, թե ով էր վարակի աղբյուր։ Հնարավոր է համարվում, որ դա կարող է լինել կնոջ քույրը, որն Ադրբեջանից էր եկել։
Վրաստանի Մառնեուլի շրջանը սահմանակից է Հայաստանին, այդտեղ ապրում է մինչև 160 հազար մարդ։ Շրջանն առավելապես ադրբեջանաբնակ է։
Մարտի 22-ի պաշտոնական տեղեկատվության համաձայն` Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակված է 54 մարդ, այդ թվում առողջացած են համարվում արդեն 3-ը:

Georgian authorities quarantined the cities of Marneuli and Bolnisi and put them on lockdown after a woman tested positive for the novel coronavirus, OC Media reports.
Health officials have so far been unsuccessful in identifying the source of the woman’s infection.
Prime Minister Giorgi Gakharia announced that no one was to be allowed in or out of the two neighbouring municipalities in southern Georgia until further notice.
"This is a situation we have been discussing for several days — that a domestic spread starts."
"We should all understand that today, our epidemiology experts identified 90 people the woman came into contact with and this is not all of them."
He said that the municipalities would be under lockdown, with everything closed except for grocery stores, pharmacies and hospitals, and critical infrastructure.
Public transport will be banned, and people will be prohibited from moving within the municipalities except to buy food or medicine or to get medical assistance.
Gakharia said the woman contracted the virus at a memorial service to mark the first anniversary of a death.