ՀՀ-ում մարտի 24-ի դրությամբ կորոնավիրուսից բուժված 14 քաղաքացի կա, նրանցից 12-ը մեկուսացման մեջ էին (նրանց մոտ հաստատվել էր վիրուսը, բայց որևէ գանգատ չունեին և չէին հոսպիտալացվել): Մյուս 2-ն ինֆեկցիոն հիվանդանուցում բուժվող քաղաքացիներն էին (արդեն իսկ այսօր հայտարարված), հայտնել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Ինֆեկցիոն հիվանդանուցում բուժվող ևս 2 քաղաքացու մոտ վիրուսի թեստը բացասական է, վաղը կրկնելուց և բացասական պատասխանից հետո նրանք նույնպես դուրս կգրվեն։ Մեկուսացումից դուրս է եկել ընդհանուր 88 քաղաքացի` 37-ն իրենց շենքում մեկուսացվածներից (արդեն իսկ այսօր հայտարարված), իսկ 51-ը՝ հատուկ վայրում մեկուսացվածներից»,- հայտարարել է Թորոսյանը։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Հայաստանում մարտի 24-ի երեկոյի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվն ավելացել է 14-ով և հասել է 249-ի:

24 Март 2020 - 18:07 AMT
В Армении 24 марта выздоровели 14 инфицированных коронавирусом. Об этом заявил министр здравоохранения республики Арсен Торосян.
Таким образом, общее число выздоровевших в стране достигло 16 человек, активных кейсов – 233.
По словам министра, 12 из 14 выздоровевших – из числа находившихся в изоляции граждан, у которых вирус подтвердился, несмотря на отсутствие симптомов и жалоб, они даже не были госпитализированы. Двое других граждан находились на лечении в инфекционной больнице.
Торосян добавил, что у еще двух граждан в инфекционной больнице, тест на коронавирус показал отрицательный результат, они будут выписаны после повторного тестирования с таким же результатом.
Еще 88 граждан вышли из карантина, 37 из них были на самоизоляции, 51 – был изолирован в специальном месте.
В Армении, по состоянию на 24 марта, выявлено 249 случаев коронавируса. С 16 марта в стране объявлено чрезвычайное положение, которое продлится до 14 апреля.