Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը վարձակալությամբ հանդես է գալիս «Ռոմայում», պատմել է կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով իր կարանտինային կյանքի մասին։
«Դա հեշտ չէ, բայց աշխատում ենք դիմանալ։ Այս դժվարին ժամանակներում շատ բան չի կարելի անել, կարելի է միայն տանը նստել, որտեղ անվտանգ է, և սպասել, թե երբ կշտկվի իրավիճակը»,- ասել է նա, գրում է Football Italia-ն։
Խոսելով ինքնամեկուսացման պայմաններում կյանքի օրակարգի մասին՝ ֆուտբոլիստն ասել է․ «Արթնանում եմ, նախաճաշում, խոսում եմ ընտանիքիս անդամների հետ կորոնավիրուսի, կյանքի, ապագայի և անցյալի մասին։ Երեկոյան որևէ ֆիլմ եմ դիտում ընտանիքիս հետ, երբեմն՝ միայնակ»։
Մխիթարյանը պատմել է, որ Իտալիայում կարանտին հայտարարելուց հետո «Ռոման» իր անդամներին տանն անհատական մարզումների ծրագիր է տրամադրել և այժմ ֆուտբոլիստը մարզվում է, աշխատում է պահպանել մարզավիճակը։
«Երբ իմացա, որ իրավիճակն աշխարհում վատթարանում է, լսեցի խորհուրդներն ու դադարեցի տնից դուրս գալ։ Ավելի լավ է տանը մնալ և օրինակ ծառայել մյուսների համար։ Շատ կարևոր է հետևել անվտանգության կանոններին»,- ասել է Մխիթարյանը։
Մխիթարյանն ընթացիկ խաղաշրջանում 17 հանդիպման է մասնակցել «Ռոմայի» կազմում՝ 6 գոլի և 4 գոլային փոխանցման հեղինակ դառնալով։ Իտալական ակումբը վարձակալել է նրան մինչև խաղաշրջանի ավարտը։

26 Март 2020 - 09:46 AMT
Полузащитник сборной Армении и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян, на правах аренды выступающий за «Рому» рассказал о своей жизни в карантине из-за пандемии коронавируса в мире.
«Это нелегко, но стараемся держаться. В такое трудное время многое нельзя делать, можно только сидеть дома – в безопасности, и ждать, когда ситуация улучшится», – отметил он, пишет Football Italia.
Говоря о своем распорядке жизни в самоизоляции, футболист отметил: «Просыпаюсь, завтракаю, говорю с членами своей семьи о коронавирусе, о жизни, о будущем и прошлом. Вечером смотрю фильм с семьей, иногда – один».
Мхитарян рассказал, что после введения карантина в Италии, «Рома» прислала игрокам программу индивидуальных тренировок на дому, и теперь футболист занимается в течение, старается держаться в форме.
«Когда узнал, что ситуация в мире ухудшается послушал советы и перестал выходить из дома. Лучше оставаться дома и всем служить примером. Очень важно следовать правилам безопасности», – отметил Мхитарян.