ՀՀ-ում ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող կորոնավիրուսով վարակված 2 պացիենտից մեկը՝ ԱՄՆ, մյուսը՝ ՀՀ քաղաքացի է։ Այս մասին Կառավարության նիստում հայտնել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հայտնել է, որ ԱՄՆ քաղաքացին այզգությամբ հայ չէ։ Երկուսն էլ 75-ից բարձր տարիքի մարդիկ են, ինտենսիվ թերապիա են ստանում:
Ըստ վարչապետի՝ այսուհետ աշխատելու են հյուրանոցների հետ՝ թեթև վիճակում գտնվող հիվանդներին այնտեղ տեղավորելու համար։
Նպատակը թե արտակարգ դրության պայմաններում հյուրանոցներին օգնելն է, թե հիվանդանոցային համակարգի ծանրաբեռնվածությունը թույլ չտալը։
Հայաստանում մարտի 26-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 290-ի` նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 25-ով: Ապաքինվել է 18 անձ, փաստացի բուժվում է 272-ը։

Prime Minister Nikol Pashinyan said on Thursday, March 26 that one of the confirmed coronavirus cases in Armenia is a United States citizen.
Pashinyan said the American is one of the two Covid-19 patients who are in an extremely grave condition.
Both of them are aged above 75, he added.
The Prime Minister also said that the government will be working with hotels where asymptomatic cases will be sent.
The purpose, he said, is both to assist hotels in the state of emergency and not to overload hospitals in the country.
The number of confirmed coronavirus cases in the country reached 290 on Thursday, March 26 morning. A total of 18 patients have recovered from the disease so far.