Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 79-ի։ Այդ մասին ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 10 պացիենտն ապաքինվել է, կարանտինում 4346 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 247։
Իրանում կորոնավիրուսով վարակման 29,406 դեպք կա, որից 2234-ը՝ մահվան ելքով։ Ապաքինվել է 10,457 մարդ;
Մարտի 26-ի դրությամբ ՌԴ-ում 182 նոր դեպք է գրանցվել, որից 136-ը՝ Մոսկվայում։ Ընդհանուր առմամբ, Ռուսաստանում 840 հիվանդ կա. ապաքինվել է 38-ը, մահացել՝ 2-ը։
Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 2433-ի, մահացել է 59 մարդ։ Այդ մասին հայտնել է առողջապահության նախարար Ֆահրեդդին Քոջան։
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով 122 հիվանդ է գրանցվել, մահացել է 3-ը։ Այդ մասին հայտնել է երկրի օպերատիվ շտաբը։ Ապաքինվել է 15 մարդ։
Հայաստանում մարտի 26-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 290-ի` նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 25-ով: Ապաքինվել է 18 անձ։ Մարտի 26-ին գրանցվել է կորոնավիրուսից առաջին մահվան դեպքը՝ մահացել է 72-ամյա հիվանդը։ Ակտիվ հիվանդների քանակը երկրում 271 է։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 25-ից երկրում 7 օրով գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում:

26 Март 2020 - 15:51 AMT
Число инфицированных коронавирусом в Грузии достигло 79. Об этом сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. Из них 10 пациентов выздоровели, в режиме карантина находятся 4346 человек, под наблюдением – 247.
На данный момент в Иране зафиксировано 29,406 случаев заражения коронавирусом, из которых 2234 – с летальным исходом. При этом выздоровели 10,457 человек.
За последние сутки в России зарегистрированы 182 новых случая заражения коронавирусом, 136 из них в Москве. Всего в России 840 заболевших. Выздоровели 38 человек, двое – скончались.
Количество зараженных коронавирусом в Турции возросло за сутки до 2433, число умерших до 59, сообщил министр здравоохранения страны Фахреттин Коджа.
Общее число зараженных коронавирусом в Азербайджане составило 122, число жертв COVID-19 возросло до 3, сообщил оперативный штаб при кабмине республики. Общее число излечившихся возросло до 15.