Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 79-ի։ Այդ մասին ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 10 պացիենտն ապաքինվել է, կարանտինում 4346 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 247։
Իրանում կորոնավիրուսով վարակման 29,406 դեպք կա, որից 2234-ը՝ մահվան ելքով։ Ապաքինվել է 10,457 մարդ;
Մարտի 26-ի դրությամբ ՌԴ-ում 182 նոր դեպք է գրանցվել, որից 136-ը՝ Մոսկվայում։ Ընդհանուր առմամբ, Ռուսաստանում 840 հիվանդ կա. ապաքինվել է 38-ը, մահացել՝ 2-ը։
Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 2433-ի, մահացել է 59 մարդ։ Այդ մասին հայտնել է առողջապահության նախարար Ֆահրեդդին Քոջան։
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով 122 հիվանդ է գրանցվել, մահացել է 3-ը։ Այդ մասին հայտնել է երկրի օպերատիվ շտաբը։ Ապաքինվել է 15 մարդ։
Հայաստանում մարտի 26-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 290-ի` նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 25-ով: Ապաքինվել է 18 անձ։ Մարտի 26-ին գրանցվել է կորոնավիրուսից առաջին մահվան դեպքը՝ մահացել է 72-ամյա հիվանդը։ Ակտիվ հիվանդների քանակը երկրում 271 է։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 25-ից երկրում 7 օրով գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում:

The novel coronavirus has been rapidly spreading worldwide, including in Armenia and neighboring countries and the region in general.
The number of confirmed coronavirus cases in Armenia reached 290 on Thursday, March 26. A total of 18 patients have recovered from the disease so far, while one has died.
In Russia, health officials reported the largest one-day increase to date with 182 new cases, bringing the total number to 840 on Thursday. The country has also confirmed two deaths.
29 more people tested positive for coronavirus in Azerbaijan and one more patient died from the infection on Thursday. 122 people have contracted the disease in Azerbaijan. Three people have died so far.
The number of cases of coronavirus infection has increased to 79 in Georgia. 4346 people are in quarantine and 247 are under examination in hospitals across the country.
A total of 157 people in Iran have died of coronavirus over the last 24 hours, pushing the death toll up to 2,234, said Iranian health authorities on Thursday.
Health Ministry spokesperson Kianoush Jahanpour said 2,389 people were confirmed to have contracted the virus in the last 24 hours, bringing the total to 29,406.