ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ կորոնավիրուսային համավարակի կանխարգելման նպատակով՝ ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության ու տարածքային ստորաբաժանումների Արցախ տանող ճանապարհներին (Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհ, Տեղ և Սյունիք գյուղերից դեպի Արցախ սահմանային հատված) նշանակվելու են կայուն պահակետեր՝ ժամանակավորապես արգելելով բոլոր անձանց մուտքն Արցախ:
Բացառություն կարվի Արցախում հաշվառում ունեցող անձանց, բեռնափոխադրում իրականացնող տրանսպորտային միջոցների՝ այդ թվում բեռնատարների համար՝ անկախ բեռնվածությունից, իսկ մարդատար մեքենաներին՝ պարտադիր բեռնված լինելու պարագայում, և Արցախում կայանալիք ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող անձանց ու լրագրողների համար՝ համապատասխան փաստաթղթերի առկայության դեպքում։
Հայաստանում մարտի 26-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 290-ի` նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 25-ով: Մեկ քաղաքացի մահացել է։ Ապաքինվել է 18 անձ, փաստացի բուժվում է 271-ը։

Введен запрет на въезд всех граждан в Республику Арцах. Соответствующее решение было принято в связи с распространением коронавируса, сообщил пресс-секретарь полиции Армении Ашот Агаронян.
«В связи с объявленным в Республике Армения чрезвычайным положением – в целях обеспечения эффективности мероприятий, направленных на предотвращение распространения коронавируса, на дорогах, ведущих в Республику Арцах (шоссе Сотк-Карвачар, от сел Тех и Сюник до границы с Арцахом) силами полиции Армении и местных подразделений, немедленно будут назначены постоянные посты охраны, временно запрещающие въезд всех лиц в Республику Арцах», – отметил Агаронян.
По его словам исключение будет сделано для лиц, зарегистрированных в Арцахе, для грузовых транспортных средств, а также нагруженных легковых, для лиц, проводящих миссию по наблюдению за выборами в Арцахе, и для журналистов при наличии соответствующих документов.
В Армении, по состоянию на утро 26 марта, выявлено 290 случаев коронавируса, 18 человек выздоровели. 26 марта была зарегистрирована первая смерть в республики от последствий коронавируса. Скончавшийся – 72-летний гражданин. Таким образом, активных кейсов в стране – 271.