ՀՀ-ում մարտի 27-ի դրությամբ ևս 10 քաղաքացի բուժվել է կորոնավիրուսից, ընդհանուր առմամաբ՝ 28 բուժված քաղաքացի կա, ասել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
Նա հաստատել է, որ երկու ամսական երեխա է կորոնավիրուսով վարակված՝ մոր հետ միասին:
«Երեխան ընդհանրապես սիմպտոմներ չունի, մայրիկն է 2 օր ջերմել, այս պահին գտնվում են հիվանդանոցում՝ բժիշկների հսկողության տակ»,- հայտարարել է նախարարը:
Ըստ նրա՝ կորոնավիրուսով վարակված պացիենտներից մեկը ծայրահեղ ծանր վիճակում է, հիվանդների մեծ մասն ախտանշաններ չունեն, պարզապես մեկուսացման մեջ են:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 25-ից երկրում 7 օրով գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում: Հայաստանում մարտի 27-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 329-ի:

В Армении 27 марта зарегистрировано еще 10 случаев выздоровления в числе зараженных коронавирусом пациентов. Об этом сообщил министр здравоохранения РА Арсен Торосян.
Таким образом, в стране уже выздоровели уже 28 зараженных. Министр также подтвердил, что в числе активных зараженных есть 2-месячный ребенок со своей матерью.
«У ребенка вообще нет симптомов. У матери 2 дня был жар, и в настоящее время она находится в больнице под наблюдением врачей», – сказал министр.
По его словам, один из пациентов, зараженных коронавирусом, находится в крайне тяжелом состоянии, у большинства пациентов симптомы отсутствуют, они просто изолированы.
В Армении, по состоянию на утро 27 марта, выявлено 329 случаев коронавируса, 28 человек выздоровели. 26 марта была зарегистрирована первая смерть в республики от последствий коронавируса.