Թուրքիայում մարտի 26-ի դրությամբ նոր տեսակի կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 75-ի։ Այս մասին Twitter միկրոբլոգի իր պաշտոնական էջում հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան։
Նախարարը նշել է, որ 24 ժամվա ընթացքում իրականացված 7286 թեստի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 1196 նոր դեպք։ Նույն ժամանակահատվածում գրանցվել է վարակակիրների մահվան 16 դեպք, տեղեկացնում է Ermenihaber.am-ը։
Նա նաև տեղակցրել է, որ վարակակիրներները և նրանց հետ շփում ունեցած մարդիկ մեկուսացվել են։
Քոջան քաղաքացիներին զգուշացրել է հետևել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի շրջանակում իրականացվող միջոցառումներին։

27 Март 2020 - 09:11 AMT
За последние сутки в Турции зафиксировано еще 16 случаев смерти от коронавируса нового типа, число жертв заболевания достигло 75 человек. Об этом сообщил в своем микроблоге в Twitter министр здравоохранения страны Фахреттин Коджа.
«Сегодня мы провели 7286 тестов. Диагностировано 1196 новых случаев заражения. Больные и их окружение изолированы. Скончались 16 пациентов, общее число погибших достигло 75»,- написал Коджа.
Он добавил, что всего по стране насчитывается 3629 инфицированных.
По данным международного исследовательского института Джона Хопкинса, ведущего подсчеты заражений коронавирусом, общее число зараженных во всем мире превысило 537,000. Скончались более 24,000 человек, выздоровели – более 123,000.