Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 100-ի, առողջացել է 18 մարդ: Երկրում մեկուսացման մեջ են գտնվում 4978 հոգի, հսկողության տակ՝ 266 մարդ, հայտնում է կորոնավիրուսի մոնիթորինգի հատուկ կայքը:
Իրանում մեկ օրում 3186 մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, մահացել է 117 մարդ, հայտնել է երկրի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրը:
Ընդհանուր առմամբ՝ երկրում կորոնավիրուսով վարակված է 41,495 մարդ, մահացել է 2757 հոգի: 3511-ի վիճակը բժիշկները գնահատոմ են ծանր, առողջացել է 13,911 պացիենտ:
Ռուսաստանում 1836 հոգի վարակվել է կորոնավիրուսով, բժշկական հսկողության տակ է գտնվում մոտ 194,000 հոգի: Երկրում մահվան 10 դեպք է գրանցվել, առողջացել է 66 հոգի:
Մեկ օրում Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 1800-ով՝ հասնելով 9217-ի: Գրանցվել է մահվան 131 դեպք, առողջացել է 568 մարդ, հայտնել է առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջան:
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 273-ի, մեկ օրում վարակվածների թիվն ավելացել է 64-ով: Երկրում առողջացել է 26 մարդ, մահացել՝ 4 հոգի:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Երկրում մինչև մարտի 31-ը տեղաշարժման խիստ սահմանափակումներ են գործում: Մարտի 30-ի առավոտվա դրությամբ ՀՀ-ում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 482-ի: Հայաստանում 3 հոգի մահացել է կորոնավիրուսից, վերականգնվել է 30 հոգի:

Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 100 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. Выздоровели 18 человек, в режиме карантина – 4978, под наблюдением 266.
В Иране за сутки зарегистрировано 3186 новых случаев заражения коронавирусом и 117 смертей, заявил официальный представитель министерства здравоохранения ИРИ Киануш Джаханпур. Всего в стране заражены 41,495 человек, умерли 2757 человек. Состояние 3511 заразившихся коронавирусом оценивается медиками страны как тяжелое. Полностью выздоровели 13 911 пациентов.
В России к 30 марта обнаружено 1836 случаев заболевания COVID-19, под медицинским наблюдением находится более 194,000 человек. 10 человек умерли, 66 – выздоровели.
Количество выявленных зараженных коронавирусом в Турции возросло за сутки более чем на 1800 – до 9217, число умерших достигло 131, сообщил министр здравоохранения страны Фахреттин Коджа. Выздоровели всего 105 пациентов, 568 находятся в реанимации.
Общее число зараженных коронавирусом в Азербайджане возросло до 273, за сутки инфицированы 64 человека, число выздоровевших составило 26, сообщил оперативный штаб при кабмине. 4 человека скончались.
В Армении, по состоянию на утро 30 марта, выявлено 482 случая коронавируса, 30 человек выздоровели, трое скончались.