Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը կոչ է արել բոլորին աղոթել ԶԼՄ-ներում աշխատողների համար։ Նա այդ մասին գրառում է արել Twitter-ում իր միկրոբլոգում։
«Եկեք միասին աղոթենք բոլոր նրանց համար, ովքեր աշխատում են լրատվամիջոցներում, ովքեր կապ են հաստատում և իրազեկում մեզ, որպեսզի մարդիկ այդքան մեկուսացված չլինեն, և կրթում են երեխաներին: Մենք աղոթում ենք բոլոր նրանց համար, ովքեր օգնում են մեզ անցկացնել մեկուսացման այս շրջանը»,- ասվում է գրառման մեջ:
Ըստ ԱՀԿ վերջին տվյալների՝ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակների քանակը գերազանցել է 820,000-ը, ավելի քան 40,000 մարդ մահացել է։

Папа Римский Франциск посвятил молитву работникам СМИ и призвал всех помолиться за них. Соответствующая запись сделана в микроблоге Папы в Twitter.
«Сегодня я хотел бы помолиться за всех, кто работает в средствах массовой информации. Они работают, чтобы поддерживать контакт, чтобы люди не чувствовали себя настолько изолированными, и просвещают детей. Мы молимся за всех, кто помогает нам пережить этот период изоляции»», – говорится в сообщении.
По данным Университета Джонса Хопкинса, в мире зафиксировано около 952 тысяч случаев заражения коронавирусом. Смертельных исходов – более 48 тысяч, около 202 тысяч человек вылечились.