Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 130-ի, ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 23 մարդ ապաքինվել է, կարանտինում 5437 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 260։
Իրանում COVID-19-ով վարակման դեպքերը հասել են 50,468-ի։ Այդ մասին տեղեկացրել է Իրանի առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրը։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից երկրում մահացել է 3160 մարդ, ապաքինվել՝ 16,711։
Ռուսաստանում ապրիլի 2-ին վարակման 771 նոր դեպք է գրանցվել, հայտնել է օպերատիվ շտաբը։ Ընդհանուր առմամաբ վարակվածների թիվը հասել է 3548-ի երկրի 76 շրջանում, ապաքինվել է 235 մարդ, մահացել՝ 30։
Թուրքիայում հիվանդների թիվը հասել է 15,679-ի, մահացել է 277-ը։ Ապաքինվել է 333 մարդ։
Ադրբեջանում վարակվածների քանակը հասել է 400-ի, ապրիլի 2-ի դրությամբ 41 նոր դեպք է գրանցվել, հայտնել է կառավարությանը կից օպերատիվ շտաբը։ 5 մարդ մահացել է, 26 պացիենտ՝ բուժվել։
Հայաստանում ապրիլի 2-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 663-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 92-ով: Ապաքինվել է 33 անձ։ Մահվան ելքով 4 դեպք է գրանցվել։

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia reached 663 on Thursday, April 2. A total of 33 patients have recovered from the disease so far, while five have died.
The number of cases of coronavirus infection has increased to 130 in Georgia. 5437 people are quarantined, and 260 are watched by doctors across the country.
In Russia, health officials reported the largest one-day increase to date with 771 new cases, bringing the total number to 3548 on Thursday. The country has also confirmed 30 deaths so far.
400 people have contracted the disease in Azerbaijan, five of whom have died as a result.
Iran's death toll from the new coronavirus has increased to 3160, a health ministry spokesman said, adding that the total number of cases has climbed to 50,468.
In Turkey, Covid-19 has so far claimed 333 lives, while 15,679 have tested positive for the disease.