Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 148-ի, ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 27 մարդ ապաքինվել է, կարանտինում 5392 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 319-ը։
Իրանում վարակման դեպքերը հասել են 53,183-ի, որից մահվան ելքով՝ 3294-ը։ Այդ մասին հայտնել է Իրանի առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրը։ Մեկ օրում երկրում կորոնավիրուսով վարակվածների ռեկորդային թիվը 3186 է, մահացածներինը՝ 157։
Ապրիլի 3-ին Ռուսաստանումվարակի 601 նոր դեպք է գրանցվել, հայտնել է օպերատիվ շտաբը։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 4149-ի երկրի 78 շրջանում։ Ապաքինվել է 281 մարդ, մահացել՝ 34։
Թուրքիայում հիվանդների ընդհանուր թիվը 18,125 է, մահացել է 356 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, ապաքինվել է 415-ը։
Ադրբեջանում վարակվածների թիվը հասել է 443-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 43-ով։ Այդ մասին տեղեկացրել է կառավարությանը կից գործող օպերատիվ շտաբը։ 5 մարդ մահացել է, 32-ը՝ ապաքինվել։
Հայաստանում ապրիլի 3-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 736-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 73-ով: Ապաքինվել է 43 անձ, մահացել՝ 7-ը։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Երկրում մինչև ապրիլի 12-ը խիստ սահմանափակումներ են նախատեսված։Առողջապահության նախարարությունում գործում է շուրջօրյա «թեժ գիծ» ծառայություն 8003 և «օպերատիվ զանգերի կենտրոն» 060838300 հեռախոսահամարներով:

Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 148 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. 27 человек выздоровели, в режиме карантина находятся 5392 человек, под наблюдением – 319.
Число случаев заражения коронавирусом в Иране достигло 53,183, из которых 3294 – со смертельным исходом, сообщил официальный представитель минздрава Ирана Киануш Джаханпур. Рекордное число заразившихся коронавирусом в Иране за сутки – 3186, умерших – 157.
За последние сутки в России выявили 601 случай заболевания новой коронавирусной инфекцией, сообщил оперативный штаб. Общее число зараженных достигло 4149 человек в 78 регионах. Общее число вылечившихся – 281, число смертей – 34.
В Турции общее число заболевших достигло 18,125, скончались от коронавирусной инфекции – 356 человек. За все время выздоровели 415 человек.
Общее число зараженных коронавирусом в Азербайджане достигло 443, за сутки инфицировано 43 человека, сообщил оперативный штаб при кабмине республики. 5 человек умерли, выздоровели 32 пациента.
В Армении, по состоянию на 3 апреля, выявлено 736 случаев коронавируса, 43 человека выздоровели, 7 человек скончались. С 16 марта в Армении объявлено чрезвычайное положение, которое продлится до 14 апреля.
С 25 марта в стране вступили в силу новые ограничения на передвижения по стране – выходить на улицу можно с паспортом и бумагой, где записана цель передвижения. Эти ограничения 31 марта продлили до 12 апреля.