Վրատանում կորոնավիրուսից առաջին մահն է գրանցվել։ Վախճանվել է Մառնեուլի շրջանի 79-ամյա բնակչուհին։ Այդ մասին տեղեկացրել է Առաջին համալսարանական կլինիկայի տնօրեն Լևան Ռատիանին։
Կինը հոսպիտալացվել էր մարտի 31-ին և զուգորդվող հիվանդություններ ուներ, գրում է apsny.ge-ն։
«Հիվանդը հոսպիտալացվել է կրիտիկական վիճակում, նրա մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսի առկայությունը։ Հiվանդի անամնեզում նշված է եղել քաշի կտրուկ պակաս վերջին 6 ամսում։ Հաստատվել է երկկողմանի թոքաբորբ, սեպսիս։ Ապրիլի 4-ի առավոտյան ժամը 9-ին, մահ է արձանագրվել»,-ասել է Ռատիանին։
Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակված 154 մարդ կա, որից 28-ն ապաքինվել է։ Երկրում արտակարգ դրություն է հայտարարված, մարտի 31-ից պարետային ժամ է գործում՝ 21:00-06:00-ն։

В Грузии скончался пациент, инфицированный коронавирусом. Скончавшейся является инфицированная 79-летняя жительница Марнеули, заявил директор Первой университетской клиники Леван Ратиани.
Пациентка была госпитализирована 31 марта и имела сопутствующие заболевания. В клинике сообщили, что больная была из кластера Марнеули-Болниси, пишет «Грузия-Online».
Это первая смерть от последствий коронавируса в стране.
Всего в Грузии коронавирус выявили у 156 человек, 28 из них выздоровели.
В связи с пандемией коронавируса в стране объявлено чрезвычайное положение и введен карантин на всей территории страны. С 31 марта действует комендантский час с 21:00 до 06:00.