Ապրիլի 5-ի երեկոյան Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հոսպիտալացվել է՝ նա կորոնավիրուսի «պլանային թեստավորում» պետք է անցնի։
Ըստ բրիտանական ԶԼՄ-ների` Ջոնսոնը Սենթ Թոմաս հոսպիտալում է, որը գտնվում է խորհրդարանի դիմաց՝ վարչապետի նստավայրից ոչ հեռու, գրում է BBC-ն։
55-ամյա Ջոնսոնի մոտ կորոնավիրուս էր ախտորոշվել մարտի վերջին։ Ապրիլի 4-ին նա հայտարարել էր, որ ջերմությունը չի իջնում, ուստի պետք է պահպանի ինքնամեկուսացումը։
Եթե Ջոնսոնն անգործունակ ճանաչվի, ապա նրա պարտականությունները կկատարի ԱԳՆ ղեկավար Դոմինիկ Ռաաբը։ Ապրիլի 6-ին հենց նա է վարելու կորոնավիրուսի հետ կապված COBRA արտակարգ կոմիտեի նիստը։

6 Апрель 2020 - 06:26 AMT
Премьер-министр Британии Борис Джонсон провел ночь в больнице, куда его поместили вечером 5 апреля для прохождения «планового тестирования» на коронавирус.
По данным британских СМИ, Джонсона направили в госпиталь Сент-Томас, который находится всего в нескольких минутах ходьбы от резиденции премьера, пишет BBC.
Коронавирус у 55-летнего Джонсона был диагностирован в конце марта. 3 апреля премьер сообщил, что у него сохраняется температура, и поэтому он должен продолжить самоизоляцию.
В случае неспособности Джонсона исполнять обязанности функции главы правительства перейдут к главе МИД Доминику Раабу. Именно он 6 апреля проведет заседание чрезвычайного комитета COBRA по ситуации с коронавирусом.