Հայաստանում ապրիլի 6-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 833 -ի՝նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 11-ով: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ, հնարավոր է, դա լավ լուր է կորոնավիրուսի հաղթահարման մասով։
Նա հավելել է, որ ապրիլի 5-ին անցկացված 263 թեստից միայն 11 մարդու մոտ է կորոնավիրուսը հաստատվել:
Փաշինյանը հայտնել է նաև մահվան 1 դեպքի մասին՝ 68-ամյա քաղաքացին երկկողմանի թոքաբորբ է ունեցել` զուգորդվող հիվանդություններով։
Նա նշել է նաև, որ եթե այս հուսադրող տեմպը պահպանվի, գուցե հնարավոր լինի մեկ շաբաթ անց մեղմացնել սահմանափակումները։ Վարչապետը կոչ է արել խստորեն պահպանել պարետատան բոլոր պահանջները և առավել նախանձախնդիր լինել։

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 11 to reach 833 on Monday, April 6 morning, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook.
Pashinyan said one more person has died from Covid-19 in the country, bringing the total number of deaths to eight.
Armenia is currently under lockdown, with the government reducing the movement inside the country to a bare minimum.
And the PM said the restrictions might be eased if the number of new coronavirus infections continues to decline.
4096 people have tested negative for the virus since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.