Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 195-ի, ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 45 մարդ ապաքինվել է, կարանտինում 4725 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 383։ Երկրում գրանցվել է մահվան 3-րդ դեպքը կորոնավիրուսից։ Մահացածն 86-ամյա կին է, որը կրիտիկական վիճակում տեղափոխվել էր Թբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոց։
Իրանի առողջապահության նախարարությունը կորոնավիրուսով վարակման «հարաբերական անկում» է գրանցում։ Վարակվածների թիվը հասել է 62,589-ի, որից 3872-ը մահացել են։ Այդ մասին հայտնել է առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրը։ Ապրիլի 7-ի դրությամբ 2089 նոր դեպք է գրանցվել։ Ապաքինվել է 27,039 մարդ։
Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում առաջին անգամ գերազանցել է 1000-ը։ Օպերատիվ շտաբը հայտնել է 1154 նոր դեպքի մասին, որից 697-ը՝ Մոսկվայում։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 7497 երկրի 85 շրջաններից 81-ում։ Ապաքինվել է 494 մարդ, մահացել՝ 58-ը։
Թուրքիայում գրանցվել է հիվանդության 30,217 դեպք, մահացել է 649 մարդ։ Ապաքինվել է 1326-ը։
Ադրբեջանում ապրիլի 7-ին կորոնավիրուսով վարակման 76 նոր դեպք է գրանցվել՝ հասնելով 717-ի, հայտնել է օպերատիվ շտաբը։ Մահացել է 8 մարդ, 44-ն ապաքինվել է, 665 մարդ շարունակում է բուժումը հատուկ ռեժիմի հիվանդանոցներում։ Հիվանդներից 23-ի վիճակը գնահատվում է որպես ծանր։
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը 853 է, որից 87 մարդ առողջացել է, 8 մարդ՝ մահացել։ ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար:

Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 195 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. 45 человек выздоровели, в режиме карантина находятся 4725 человек, под наблюдением – 383. Третья смерть в стране зарегистрирована 7 апреля: умерла 86-летняя женщина, которая в критическом состоянии находилась в инфекционной клинике Тбилиси.
Минздрав Ирана фиксирует «относительный спад» заражений коронавирусом. Число заражений в Иране достигло 62,589, из которых 3872 – с летальным исходом, сообщил официальный представитель минздрава Ирана Киануш Джаханпур. За прошедшие сутки выявлено 2089 новых случаев заражения по всей стране. Полностью выздоровели 27,039 человек.
Число заразившихся коронавирусом в России впервые за сутки превысило 1000 человек – оперативный штаб сообщил о 1154 новых случаях заболевания, 697 из них в Москве. Общее число заболевших коронавирусной инфекцией в России выросло до 7497 человек. Заболевание COVID-19 зафиксировано уже в 81 из 85 регионов. Общее число выздоровевших – 494 человека. Умерли 58 человек.
По последним данным, в Турции 30,217 случаев заболевания, от коронавируса скончались уже 649 человек. Всего выздоровели 1326 пациентов.
Число зараженных коронавирусом в Азербайджане за сутки выросло на 76 – до 717, сообщил оперативный штаб при кабмине республики. С начала пандемии в стране умерли 8 человек, 44 излечились, 665 продолжают лечение в больницах особого режима. Состояние 23 из них оценивается как тяжелое, 31 – среднее, состояние остальных – стабильное.
В Армении, по состоянию на 7 апреля, выявлено 853 случая коронавируса, 87 человек выздоровели, 8 человек скончались. С 16 марта в Армении объявлено чрезвычайное положение, которое продлится до 14 апреля.