Ապրիլի 7-ի դրությամբ ՀՀ-ում կորոնավիրուսով հիվանդների թվում ծայրահեղ ծանր վիճակում է 8 պացիենտ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ 1 մահ է գրանցվել՝ 93-ամյա պացիենտի, ով տառապում էր նաև քաղցկեղով:
«Ունենք կորոնավիրուսի 28 նոր դեպք՝ 311 թեստավորումից: Առողջացմամբ դուրս է գրվել 27 քաղաքացի: Բուժվածների ընդհանուր թիվը 114 է, հիվանդանոցում գտնվողներինը՝ 758: Պացիենտների մոտ 90 տոկոսը նույնիսկ ջերմություն չունի:
Ընդհանուր առմամբ, զգուշավոր լավատեսությունը պահպանում ենք: Եթե այս վիճակագրությունը շարունակվի, կնշանակի՝ կորոնավիրուսի պիկը հաղթահարել ենք և պիկը եղել է մարտի 31-ին»,- ասվում է գրառման մեջ:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Ապրիլի 8-ի դրությամբ երկրում հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 881-ի, 9 մարդ մահացել է։ Եվս մեկ վարակված կա Արցախում, նա ՀՀ-ից էր ժամանել:

One more person has died from Covid-19 complications in Armenia, while eight patients are in a critical condition, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook Wednesday, April 8.
The deceased was a 93-year old patient who also had cancer.
The number of confirmed cases grew by 28 to reach 881 on Wednesday, according to information provided by the Health Ministry.
According to fresh figures, 27 more people have recovered from the disease, and one more person has died overnight.
Pashinyan said 90% of the patients have no symptoms, not even fever.
If the "positive dynamics" continues over the coming days, he added, it will mean that Armenia has overcome the peak of coronavirus, which was on March 31.
Armenia declared a 30-day state of emergency on March 16, and restricted the movement of residents inside the country by April 12․