Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցի կապակցությամբ ԱՄՆ Մասաչուսեթս նահանգի տարբեր քաղաքներում ապրիլի 1-ից տեղադրվել են «Արվեստի խաղաղությունը» (Peace of Art) կազմակերպության էլեկտրոնային վահանակները։
Վահանակները կրում են հետևյալ ուղերձը՝ «1915-ին մենք փրկվեցինք Հայոց ցեղասպանությունից, միասին մենք կհաղթահարենք նաև Covid-19-ը»:
«Եթե hայ ազգը կարողացավ վերապրել ցեղասպանությունը ու վերածնվել մոխիրներից, ապա այժմ միասնաբար մենք կարող ենք նաև պայքարել և հաղթահարել COVID19՝ մարդկության գլխին ծառացած համաճարակը, որի դիմաց հավասար են բոլոր ազգերն ու դավանանքները, ուստի միավորվելով կհաղթենք վրահաս համաճարակներն ու արհավիրքները, ինչպես նաև կկանխենք ցեղասպանությունները, քանզի ոճիրը մի ազգի դեմ ոճիր է համայն մարդկության դեմ», – նշում է Կազմակերպության հիմնադիր նախագահ, նկարիչ Դանիել Վարուժան Հեճինյանը:
«Արվեստի խաղաղությունը» անշահույթ կրթական մարդասիրական կազմակերպությունը, որը հիմնվել է 2003-ին Բոստոնում, օգտագործում է արվեստի համընդհանուր լեզուն՝ իրազեկելով մարդկային գոյավիճակի մասին, նպաստելով հակամարտությունների խաղաղ լուծմանը՝ առանցք ունենալով Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչումը:

Peace of Art, Inc.'s 2020 Armenian Genocide commemoration billboards feature a message on Covid-19 too: “We survived the 1915, the Armenian Genocide. Together we will defeat COVID 19.”
Digital displays carrying the message have been installed in various cities of Massachusetts, on the occasion of the 105th anniversary of the Armenian Genocide.
Daniel Varoujan Hejinian, founding president of Peace of Art, Inc., stated that "if the Armenian nation was able to survive the Genocide and reborn from ashes, together we can also fight and overcome COVID 19, the epidemic that is currently facing mankind, against which all nations and religions are equal. We must unite to defeat major epidemics, disasters, and prevent genocides, because a crime against one nation is a crime against all humanity.”
In 2003, Peace of Art, Inc., a non-profit educational humanitarian organization, was founded in Boston. The organization says they are using the universal language of art to raise awareness of the human condition, and to promote peaceful solution to conflicts, and promotes the international recognition of the Armenian Genocide.