Վրաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 233-ի, երկրում մահվան 3 դեպք է գրանցվել, վարակից վերականգնվել է 56 հոգի, հայտնում է համապատասխան հարթակը։
Իրանում վերջին մեկ օրում մահացել է 125 մարդ, վիրուսից մահվան ընդհանուր թիվը երկրում հասել է 4357-ի։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը հատել է 70,000-ը, վարակակիրներից 3987-ը ծանր վիճակում են, հայտնել է Իրանի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչ Քիանուշ Ջահանպուրը։
Թուրքիայում ապրիլի 10-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն անցել է 47,000-ը, երկրում 1006 մարդ է մահացել վիրուսից, առողջացել՝ 2423։ 31 քաղաքում 48-ժամյա պարետային ժամ է հայտարարվել, փոխանցում է Ինտերֆաքսը:
Ապրիլի 11-ի դրությամբ Ռուսաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 13,584-ի՝ վերջին մեկ օրում աճելով 1667-ով։ ՌԴ-ում վիրուսից մահացել է 106 մարդ, վերականգնվել՝ 1045, փոխանցում է երկրում կորոնավիրուսի տվյալները ներկայացնող կայքը։
Ապրիլի 10- դրությամբ Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը 991 է, երկրում մահվան 10 դեպք է գրանցվել, 159 հոգի առողջացել է։
Ապրիլի 11-ի ցերեկվա դրությամբ Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված 967 մարդ կա: Հայաստանում մահվան ելքով ընդհանուր 13 դեպք է գրանցվել, ապաքինվել է 173 անձ։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 25-ից երկրում գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում, որը երկարացվել է մինչև ապրիլի 12-ը: Հայաստանում մահվան ելքով ընդհանուր 13 դեպք կա, ապաքինվել է 173 անձ։

Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 233 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. 56 человек выздоровели, в режиме карантина находятся 4856 человек, под наблюдением – 370. В стране зарегистрировано 3 смерти от коронавируса.
В Иране за прошедшие сутки было выявлено 1837 новых случаев заражения COVID-19. Всего случаев – 70,029, сообщил официальный представитель минздрава Ирана Киануш Джаханпур. За последние 24 часа скончались 125 человек, находившихся в больницах в тяжелом состоянии, всего погибших – 4357. 41,947 человек выздоровели.
В России за сутки зарегистрировали 1667 новых случаев коронавируса, сообщили в оперативном штабе. Общее число заболевших составляет 13,584 человека. Общее число жертв составляет 106 человек. 1045 человек выздоровели.
В Турции по состоянию на 10 апреля было подтверждено 47,029 случаев COVID-19 (9-е место в мире), умерли 1006 человек, вылечились 2423 пациента. По словам министра здравоохранения Турции Фахреттина Коджи, в стране было проведено более 307 тысяч тестов на коронавирус.
Общее число зараженных коронавирусом в Азербайджане 10 апреля достигло 991, за сутки были инфицированы 65 человек, сообщает оперативный штаб при кабмине Азербайджана. 159 человек вылечились, 10 скончались, 822 пациента продолжают лечение в больницах особого режима.
С 25 марта в РА вступили в силу новые ограничения на передвижения по стране – выходить на улицу можно с паспортом и бумагой, где записана цель передвижения. Эти ограничения 31 марта продлили до 12 апреля. 11 апреля было предложено продлить режим ЧП на 30 дней.