Հայաստանում ապրիլի 13-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի 26 նոր դեպք է գրանցվել, ինչպես նաև 1 մահ։ Վարակման ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 1039-ի: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 67-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ։ Բացի այդ, կինն ունեցել է ուղեկցող քրոնիկ հիվանդություն՝ շաքարային դիաբետ», – տեղեկացրել է ԱՆ խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։

В Армении 13 апреля, по состоянию на 11:00, выявлено 26 новых случаев заражения коронавирусом. 6 случаев выявлено в Арцахе (Нагорно-Карабахской республике). Об этом сообщает Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний Минздрава РА.
Таким образом, число случаев заболевания в стране достигло 1039. Еще 14 пациентов вылечились, общее число выздоровевших составляет 211.
Скончался еще один человек, всего летальных исходов – 14. У 67-летнего пациента были сопутствующие хронические заболевания, в том числе сахарный диабет.