Կառավարությունն առաջարկում է վերացնել արտակարգ դրության պայմաններում ԶԼՄ-ների հանդեպ բոլոր սահմանափակումները: Այդ հարցը քննարկվելու է կառավարության ապրիլի 13-ի արտահերթ նիստում՝ արտակարգ դրությունը մինչև մայիսի 14-ը երկարացնելու վերաբերյալ նախագծի շրջանակում։
Ավելի վաղ ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգան Ավինյանը հայտարարել էր, որ արտակարգ դրության շրջանակում ԶԼՄ-ների հանդեպ գործող սահմանափակումներն առաջիկայում կարող են չեղարկվել։
Արտակարգ դրության պայմաններում ԶԼՄ-ների գործունեության սահմանափակումները որոշակի դժգոհություններ են առաջացրել. լրատվամիջոցները դրանք համարում են ոչ արդյունավետ։ Սահմանափակումները հանելու կոչեր են արվում։

13 Апрель 2020 - 09:09 AMT
Правительство Армении одобрило снятие всех ограничений для СМИ, введенных в условиях чрезвычайного положения из-за коронавируса в стране.
Этот вопрос был обсужден на внеочередном заседании правительства 13 апреля в рамках проекта о продлении чрезвычайного положения в стране до 14 мая.
В рамках чрезвычайного положения был введен ряд ограничений для СМИ, в частности, информация о коронавирусе в Армении должна передаваться исключительно со ссылкой на официальные источники. Ограничения на деятельность средств массовой информации вызвали недовольство. СМИ считали их неэффективными и призывали снять.